Skip links

Orkiestra złotych przebojów


Nazwa projektu ogólnopolskiej trasy koncertowej „Orkiestra Złotych Przebojów” mówi sama za siebie, ponieważ repertuar koncertów umiejętnie łączy rock, pop, a nawet współczesne brzmienia.

 

Znakomita Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective pod dyrekcją Mateusza Walacha nada wykonywanym utworom wyjątkowego formatu.
Fascynujące widowisko sceniczne pełne niezapomnianych emocji, za sprawą innowacyjnych i dynamicznych aranżacji pozwoli widzom odkryć na nowo znane i lubiane, legendarne hity.
Na scenie zaprezentują się niezawodni artyści: Małgorzata Ostrowska, Felicjan Andrzejczak, Natasza Urbańska i Mateusz Ziółko.
Podczas koncertowego show usłyszymy przeboje: “Aleja gwiazd” Zdzisławy Sośnickiej, “Freedom” George’a Michaela, “I feel good” Jamesa Browna, “Sex bomb” Toma Jonesa, “Don’t stop me now” grupy Queen, “Mój jest ten kawałek podłogi” zespołu Mr Zoob, “Nic nie może wiecznie trwać” Anny Jantar, “Uptown funk” Bruno Marsa, “Shut up and dance” Walk The Moon i wiele innych…
Koncerty „Orkiestry Złotych Przebojów” – to unikalne widowisko, gwarancja poruszających emocji, magia brzmienia orkiestry, utalentowani muzycy, wyjątkowi wokaliści, nowoczesna technika sceniczna oraz oczywiście hity z XX i XXI wieku.
9 września 2017 – Opole / Ze względu na techniczne uwarunkowania związane z organizacją 54. KFPP w Opolu, impreza zostaje przeniesiona z Amfiteatru NCPP do Hali Widowiskowo-Sportowej (dawniej “Okrąglak”)
  • 23 września 2017 – Poznań / Hala Arena
  • 7 października 2017 – Gdańsk / Ergo Arena
  • 8 października 2017 – Warszawa / Hala Torwar
  • 14 października 2017 – Katowice / Hala Spodek
  • 22 października 2017 – Łódź / Atlas Arena
  • 10 listopada 2017 – Szczecin / Arena Azoty
  • 26 listopada 2017 – Wrocław / Hala Stulecia

POŻEGNALNA TRASA KONCERTOWA BUDKI SUFLERA

To będzie najważniejsza trasa koncertowa 2014 roku. Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań, Sopot, Wrocław i 20 innych miast. Będzie to też ostatnia szansa, by posłuchać Budki Suflera na żywo.

Po 40 latach obecności na scenie, koncertami „A po nocy przychodzi dzień…” zespół na zawsze żegna się z publicznością.


“NIEMEN INACZEJ”

Prowadzony przez znanego i lubianego konferansjera Pawła Sztompke koncert, jest magiczną opowieścią o Czesławie Niemenie. Na scenie obok Natalii Niemen występują: Mietek Szcześniak, Janusz Radek, Natalia Sikora oraz Janusz Kruciński.

Projekt koncertowy w reżyserii Marcina Kołaczkowskiego jest czymś więcej niż tylko wspomnieniem znanych utworów Niemena – są one bowiem przedstawione we współczesnych aranżacjach Hadriana Filipa Tabęckiego (kompozytora rock-opery „Krzyżacy”), który tchnął nowe życie w takie szlagiery jak „Pod papugami”, „Jednego serca”, „Wspomnienie”, „Bema pamięci żałobny rapsod” czy „Sen o Warszawie”. Z nut na dźwięki, kompozycje te przekładają muzycy niebanalni i nieprzypadkowi: Spirituals Singers Band oraz zespół Kameleon. Posłuchaj utworów Czesława Niemena w nowych aranżacjach!


“KRZYŻACY”

Tę lekturę uczniowie zapamiętają na długo i z przyjemnością. Dzięki widowisku „Krzyżacy”, realizując program nauczania, możemy połączyć lekcje historii z nowoczesną, atrakcyjną formą edukacji.

Jest to też okazja, by zobaczyć na żywo gwiazdy muzyki rockowej i bluesowej; w spektaklu występują m.in. Maciej Silski – Zbyszko z Bogdańca, Mietek Szcześniak w roli Konrada von Jungingena oraz Maciej Balcar (Dżem), jako Jurand ze Spychowa.


“A JEŻELI MNIE POKOCHASZ”

Widowisko muzyczne z piosenkami Anny German

Akcja widowiska toczy się w czerwcowy wieczór roku 1970-ego, w garderobie amfiteatru opolskiego, w którym Anna German przygotowuje się do swojego wielkiego powrotu scenicznego i premierowego wykonania utworu „Człowieczy los”.
Jesteśmy świadkami niezwykle ważnego momentu w jej życiu, kiedy po trzyletniej, trudnej rekonwalescencji związanej z wypadkiem samochodowym, zdecydowała się kontynuować swoją karierę. Fabularyzowane widowisko muzyczne, oparte na motywach autobiograficznej książki Anny German “Wróc do Sorrento” stanowi rekonstrukcję domniemanych zdarzeń, jakie mogły mieć miejsce tamtego niezwykłego wieczora w opolskiej garderobie. O czym myślała wówczas Anna German, jakie był Jej obawy, o czym rozmawiała ze znajomą “po fachu” Łucją Prus (która razem z nią występowała tamtego dnia w Opolu), co przytrafiło się artystce na chwilę przed wyjściem na scenę, a także jakie były Jej marzenia i plany na przyszłość.

Widowisko muzyczne “A jeżeli mnie pokochasz…” z pewnością nie odpowie w pełni na pytanie: jaki naprawdę był “największy elf świata?”. Pozwoli jednak widzom jeszcze raz odkryć na nowo znakomite i nieco zapomniane utwory z repertuaru Anny German, jak również poznać od kulis, choć w małym stopniu, świat opolskiego festiwalu, a także samą Annę German.

Return to top of page